0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Blog

"KONOPE OD TRÁVNIKA", ako to všetko začalo?

Pred 2 mesiacmi 2441 Pozretia Žiadne komentáre

Príbeh o našom prvom konope sa začína v marci 2022, keď padlo naše rozhodnutie venovať sa jeho pestovaniu. Objednali sme rastlinky / klony z Čiech a čakali. Tu začína náš adrenalínový príbeh.

Ocotea - esenciálny olej s množstvom jedinečných schopností

Pred 11 mesiacmi 11483 Pozretia 1 comment

Esenciálny olej Ocotea patrí medzi menej známe oleje pre prirodzené zdravie, ale je vysoko účinný a všestranný vo svojom použití. Pochádza z listov a vetiev stromu, ktorý je pôvodom z Ekvádoru, tiež nazývaným Ocotea.

Spoznaj Mal-kangani (Celastrus Paniculatus) a jeho výnimočne pozitívne účinky

Pred 1 rokmi 12525 Pozretia Žiadne komentáre

Čo je Mal-kangani (Celastrus Paniculatus)? Za studena lisovaný olej zo semien. Mal-kangani (Celastrus Paniculatus) je jednou z mála ajurvédskych bylín (drevnatý ovocný vinič), ktorá rastie takmer v celej Indii až do nadmorskej výšky 1800 metrov. Používa sa v rôznych indických kultúrnych a lekárskych tradíciách, ako je Ajurvéda a Unani ( Perso-Arabska tradičná medicína).

Palo Santo - použitie a výhody vzácneho dreva v podobe esencie

Pred 1 rokmi 13269 Pozretia Žiadne komentáre

Palo Santo - použitie a výhody (Bursera graveolens) esenciálneho oleja. Existuje mnoho výhod a použití esenciálneho oleja Palo Santo , vrátane jeho známych potenciálnych schopností predchádzať oxidačnému stresu, protirakovinovým vlastnostiam, posilniť imunitný systém, eliminovať zápal, znížiť hladinu stresu, liečiť chronickú bolesť, upokojiť nervové poruchy, liečiť pokožku a zmierniť pocity depresie.

​Kanabigerol – CBG ( C21H32O2 )

Pred 2 rokmi 15174 Pozretia Žiadne komentáre

Kvôli svojim mnohým vlastnostiam sa kanabis používa už tisíce rokov, ale len nedávno si kanabinoidy a ich deriváty získali pozornosť, ktorú si vo vede zaslúžia. Ich mechanizmy účinku zostali nevyriešenou záhadou až do objavenia tetrahydrokanabinolu (THC) a prvého kanabinoidného receptora (CB1), po ktorom nasledovali endokanabinoidy, anandamid (arachidonoylethanolamid; AEA) a 2-Arachidonoylglycerol (2-AG)AEA, 2- AG a CB receptory boli zoskupené a klasifikované ako endokanabinoidné.


Čo je Kanabinol – CBN? ( C21H30O2 )

Pred 2 rokmi 13972 Pozretia Žiadne komentáre

Kanabinol (CBN) je neenzymatický tetrahydrokanabinol oxidačný produkt (THC), ktorý sa vyskytuje v sušených a starších surovinách konopných rastlín.

Kanabidiol – CBD ( C21H30O2 )

Pred 2 rokmi 15830 Pozretia Žiadne komentáre

Je fytokanabinoid objavený v roku 1940. Je to jeden zo 146 identifikovaných (ich počet sa neustále mení) kanabinoidov v rastlinách kanabisu, ktorý nemá psychoaktívnu aktivitu s analgetickými, protizápalovými, antineoplastickými ( tlmenie rastu tkanív s vysokou proliferačnou rýchlosťou ) a chemoprevenčnými aktivitami.

Meridián pľúc a hrubého čreva.

Pred 2 rokmi 19480 Pozretia Žiadne komentáre

Pľúca pri nádychu sú riadené a podporované obličkami. Sú jediným orgánom, ktorý dokážeme ovplyvňovať svojou vôľou - zadržanie vzduchu a zabránenie výdychu. Keď črevo neprepravuje kal, tak ako by malo, dochádza napríklad k zápche, alebo naopak k hnačke, je počuť vrčanie a prichádzajú bolesti. Spojenie medzi hrubým črevom a pľúcami môže viesť napríklad k tomu, že pri nedostatočnej priechodnosti stolice existujú pocity dýchavičnosti v hrudníku, kašľa atď.

„DRAČIA KRV BALÍČKY“ – cesta pre najíntezivnejší liečebný účinok

Pred 2 rokmi 7853 Pozretia Žiadne komentáre

Balíčky Trávniček sú zamerané na maximálny liečebný účinok. Je to vždy kombinácia našich najlepších produktov zameraná na konkrétny problém. Každý balíček obsahuje čisto produkty z našej výroby. Balíčky sú nastavené na 3 mesiace pre dospelých (dávkovanie na obale) a 6 mesiacov pre deti (dávkovanie po konzultácii).

Copaifera officinalis oleoresin | Copaiba oil

Pred 2 rokmi 9380 Pozretia Žiadne komentáre

Copaiba stromy sú značne rozvetvené a rastú od 15-30 m výšky. Produkujú veľa malých bielych kvetov. Existuje 35 druhov Copaifera, nájdené hlavne v tropickej Južnej Amerike (najmä v Brazílii, Argentíne, Bolívii, Guyane, Kolumbii, Peru a Venezuele). Niekoľko rôznych druhov sa používa ako tradičné lieky.