0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Blog

Copaifera officinalis oleoresin | Copaiba oil

Pred 2 mesiacmi 1072 Pozretia Žiadne komentáre

Copaiba stromy sú značne rozvetvené a rastú od 15-30 m výšky. Produkujú veľa malých bielych kvetov. Existuje 35 druhov Copaifera, nájdené hlavne v tropickej Južnej Amerike (najmä v Brazílii, Argentíne, Bolívii, Guyane, Kolumbii, Peru a Venezuele). Niekoľko rôznych druhov sa používa ako tradičné lieky.

BORELIÓZA – stále viac rozšírená nepríjemná infekcia

Pred 7 mesiacmi 2774 Pozretia Žiadne komentáre

Čo je vlastne BORELIÓZA?

Lymská borelióza je infekčné ochorenie vyvolané baktériami “Borrelia burgdorferi”. Je to najčastejšie ochorenie prenášané poštípaním infikovaným kliešťom, ale aj krv sajúcim hmyzom, ako sú komáre a niektoré muchy.

Najviac ohrozená skupina sú ľudia so zníženou imunitou a ženy v tehotenstve.

Jediným skutočne typickým a nezameniteľným prejavom boreliózy je červená škvrna / erythema migran /, ktorá je buď homogénna alebo od stredu bledne. Vytvorí sa niekoľko dní - týždňov po nákaze na mieste, kde ste mali kliešťa (prípadne poštípanie od iného hmyzu). Asi polovici nakazených sa bohužiaľ škvrna nevytvorí, alebo ju prehliadnú a ona zmizne,borélie sa medzi tým môžu rozšíriť krvným obehom alebo lymfou, prípadne pozdĺž nervových vlákien do organizmu.Niektorí chorí si ani nespomínajú na kliešťa – ten môže sám odpadnúť bez toho,aby si ho človek všimol.

V prvých týždňoch infikovania chorobu nemusí odhaliť ani krvný test ! Protilátky sa totižto tvoria s určitým oneskorením po nákaze.

Lymská borelióza nie je ochorenie primárne smrteľné a jeho klinické prejavy nebývajú dramatické, ale veľakrát sú typické svojim dlhodobým priebehom, recidívami a tendenciou k chronicite. Jedná sa o ochorenie, ktorému sa na Slovensku každoročne viac darí. Prispievajú k tomu čoraz slabšie zimy a zmena klímy. Mnohí,ktorí ho majú, často o tom ani netušia (nie u každého má rovnaké príznaky) a často zanedbajú jej liečbu. Zanedbanie liečby môže viesť ku vzniku chronických zápalov, ktoré sa tiež nemusia v tele prejaviť hneď, ale vyčkávajú,kým je telo viac oslabené a yich pohľadu jednoduchšie napadnuteľné.

Aké sú najčaštejšie prejavy zápalov :

lV prvom rade únava a vyčerpanie

lBolesti svalov a kĺbov ( tŕpnutie končatína chrbta ), stuhnutá šija

lPsychické zmeny ako podráždenosť, problémy zo spánkom (z dôvodu oslabenia obličiek), bolesti hlavy

lPodozrivá dizharmónia zdravotného stavu

Liečba klasickou medicínou je veľmi problematická a príznaky sa často vracajú. Dôvodom je už spomínaný zápal, ktorý sa vplyvom borélie spustí. Užívaním antibiotík sa potlačí účinok borélie, ale aj imununity a vytvorí sa živná pôda pre tvorbu chronického zápalu. Ako všetci vieme, zápaly vo všeobecnosti sú spúšťačmi väčšiny ochorení.

Na infekčné ochorenie Boreliózu aplikujeme, úspešne už niekoľko rokov kombináciu našich produktov, ktorá posilňuje imunitu a úspešne bojuje s touto veľmi nepríjemnou infekciou.

https://www.travnicek-produkty.sk/borelia-balicek

Žalúdok – problémy a ich riešenia

Pred 1 rokmi 3909 Pozretia Žiadne komentáre

Žalúdok je orgán, ktorý je tvorený jemnými nervovými zakončeniami, preto sa na jeho správnom fungovaní výrazne podieľa aj emocionálne rozloženie. Ak ste v strese, žalúdok nepracuje tak, ako by mal ! Pokiaľ trpíte na tráviace ťažkosti, venujte aspoň chvíľku z každého dňa sami sebe. Sadnite si do ticha a skúste sa zamyslieť nad tým, čo je pre vás vo vašom živote ťažké prijať, vstrebať a vylúčiť. Odpovede sa vám postupne začnú vynárať.

Môže sa jednať o nevyhovujúce nastavenie v práci, tlak v rodine, medzi priateľmi, náročné obdobie s partnerom, deťmi, rodičmi. Žiadnu situáciu človek nevyrieši, pokiaľ ju plne neprijme – neprizná sám sebe. Ak situáciu plne pochopíme – ponaučíme sa z nej a tento poznatok dokážeme využiť pri uzdravení.


Prejavy a príčiny

- nechutenstvo, alebo nadmerná chuť do jedla

- časté grganie

- zápach z úst

- nutkanie na vracanie

- nafúknuté brucho po jedle ( pocit tlaku - vyžarujúca pod hrudnú kosť )

- stagnácia potravy

- pocit plnosti, kŕče

- pálenie záhy

- helicobacter ( často lekárskym vyšetrením neobjavený - z dôvodu zaobalenia do hlienov v žalúdkovej stene, vytvorených z mäsa alebo mlieka )

- žalúdočné vredy (podráždením a oslabením žalúdočnej steny a celého žalúdočného prostredia alkoholom, liekmi, bakrériami. Oslabenie býva vyvolané aj dlhodobým stresom či dlhodobou veľkou psychickou záťažou. )

Žalúdok je jeden z najcitlivejších orgánov, ktorý slúži na spracovanie potravy. Tým pomáha slezine pri tvorbe energie a krvi. Proces trávenia v tele by mal byť harmonický. Keď dobre funguje žalúdok, slezina má dostatok energie, aby zabezpečila fungovanie ostatných orgánov.

Riešenia problémov

Zdravá a dobre kombinovaná strava je strávená za cca cca 20-30 min. Zlou kombináciou jedla, prejédaním, častou konzumáciou mäsa si predlžujeme trávenie až na 1-2,5 hodiny (!)

Najrýchlejšie sa rozkladá ovocie. Hneď za ním nasleduje zelenina, obilniny, strukoviny, orechy, o niečo ťažšie rozkladanie majú mliečne výrobky. No a na posledné miesto, najpomalší rozklad, má mäso.

Veľkou pomocou nám dokážu byť aj bylinky. Ich správny výber a kombinácia. Ich účinok sa prejaví na všetkých úrovniach vedomia ( psychosomatika - energetika - fyzické telo ).

TOP- kou na trávenie je 100% Dračia krv :

https://www.travnicek-produkty.sk/dracia-krv-extra...

Samostatne, alebo v kombinácii do regeneračných balíčkov. Význam balíčkov je hlavne v tom, že tie 4 mesiace na ktoré balíček vydrží sú dostatočne dlhý čas na zmenu a jej ukotvenie na fyzickom tele. Regenerácia sa stáva intenzívna a pozitívne výsledky sa pri disciplinovanom ( doporučenom ) užívaní dostavia veľmi rýchlo.

Balíček pre regeneráciu trávenia :

https://www.travnicek-produkty.sk/travenie-balicek

Tetánia – ochorenie dlhodobo vystresovaných ľudí (choroba 21.storočia)

Pred 1 rokmi 19292 Pozretia 2 comments

Ochorenie ktoré postihuje predovšetkým mladšiu generáciu a s mojich skúseností viac ženy ( mladé mamičky ). Škála príznakov je široká, najmä svalových a nervových ( syndróm zvýšenej nervovo - svalovej dráždivosti ).

Obličky - ako sa one starať

Pred 1 rokmi 5322 Pozretia Žiadne komentáre

DOPRAJME IM DOSTATOK SPÁNKU

Podľa tradičnej čínskej medicíny zimným mesiacom vládne vodný element. December je o lymfatickom systéme, január o močovom mechúre a vo februári by sme sa mali viac zamerať na obličky.

Niečo viac ku krémom...

Pred 1 rokmi 899 Pozretia Žiadne komentáre

Všetky krémy sú bez vonných alergénov a chemických konzervantov !!!

Niečo viac ku tinktúram ...

Pred 1 rokmi 1340 Pozretia Žiadne komentáre

Každá tinktúra je 100% bylinný macerát v potravinárskom rafinovanom 96% liehu a na riedenie bola použitá demineralizovaná voda.

Slovanskí bohovia

Pred 1 rokmi 5639 Pozretia Žiadne komentáre

Často dostávam otázku od ľudí ktorí majú slabší prehľad v našej histórii podľa čoho sú pomenované moje viaczložkové krémy. Tak tu je odpoveď. Naozaj neexistuje bylinka Mokoš ani Perún, ani tie ostatné :-) . Tu si viete nájsť toho svojho podľa ktorého som pomenoval práve ten váš krémik :-) .

Odporúčané dávkovanie...

Pred 1 rokmi 717 Pozretia Žiadne komentáre

Niečo k mojim produktom a ako ich užívať ...

CROTON LECHLERI / DRAČIA KRV

Pred 1 rokmi 4774 Pozretia Žiadne komentáre

Rodina: Euphorbiaceae
Rod: Croton
Druhy: lechleri, salutaris, palanostigma
Synonymá: Croton draco
Bežné názvy: Sangre de drago, sangre de drago, dragon’s blood, drago, sangue de drago, sangue de agua